Pazar, Mayıs 02, 2010

Aşk Üzerine Bir Kaç Şey...


Bugün acaba ne hakkında yazsam diye arşivimi gezerken bir yazıya rastladım. Yazıyı okuduktan sonra üzerine söylenecek fazla bir şey olmadığını farkettim... Yazarı yok, ya da ben not almamışım, yani anonim diyebiliriz. Ama kim yazmışsa iyi yazmış teşekkür ediyorum kendisine..

Aşk üzerine birkaç şey söylemek gerekirse eğer;Kimin aşk yarası yoktur ki?
Bu satırları okuyan herkes illaki "kendine düşeni" anlayacaktır..
Bakalım siz hangi satırda ağlayacaksınız?
Bırakın gitsin...

Aşk bir kelebek gibidir

***Bu, yalnız olanlara;

Aşk bir kelebek gibidir. peşinden kostukça hep senden kaçar.. En iyisi birak uçsun, inan ki hiç beklemedigin bir anda gelip omzuna dokunuverir...Aşk mutlu eder, bazen de üzer... Ama aşk özeldir, aşkını hak eden birine sunarsan eğer..

***Bu, sevgilisi olanlara;

Aşkın amaci birileri için "mükemmel insan" olmak değildir. Seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır..

***Bu, çapkın olanlara;

Sevmedigin birine asla "seni seviyorum" deme.. Içinde olmayan duygulardan varmış gibi sözetme.. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme.. Sevgi dolu bakan gözlere asla yalan söyleme.. Çünkü birine verebilecegin en büyük acı, aşık olmadığın birini kendine aşık etmektir.

***Bu, evli olanlara;

Seven insan "senin hatan" yerine "özür dilerim" diyendir. "Neredesin" yerine "ben buradayim" diyendir.. "Nasil yaparsin" yerine "niye yaptığını anlıyorum" diyendir.. Ve aşk "keşke" yerine daima "iyi ki" diyendir...

***Bu, evlenmek için gün sayanlara;

Bir kadın ve bir erkeğin birbirleri için ne kadar uygun oldugu, birlikte geçirdikleri zamanın degil, birbirlerine duyduklari askın ne kadar sürdüğüyle anlasilir

***Bu, kalbi kırık olanlara;

Kalp yarasi siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer.. Ve ilacı bu acıya alışmak değil, ondan ders çıkarabilmektir.

***Bu, aşık olmaktan korkanlara;

Aşka düş ama tökezleme.. Anla, ama bekleme.. Paylaş ama isteme. Yaralan ama asla acıyı içinde büyütme...

***Bu, sevdigini fazla sahiplenenlere;

Sevdiginin bir baskasiyla mutlu oldugunu görmekten daha acı bir sey varsa, o da sevdiginin seninle mutsuz olduğunu görmektir..

***Bu, aşkını itiraf etmeye çekinenlere;

Sevdiginden ayrılınca aşk acı verir.. Sevdigin seni terk edince daha da çok acı verir.. Ama en acısı, onu ne kadar sevdigini bilmesine hiç firsat vermemektir..

***Ve bu da, dönmeyecek birini hala bekleyenlere;

Hayatin en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanin buna hiç değmedigini gördüğün anıir.. Ve en büyük kaybın onun için harcadığın yıllardır.. Senin aşkını bu gün hak etmeyen, bil ki 10 sene sonra yine hak etmeyecektir...Bırak, gitsin...

Share/Bookmark

0 yorum:

Yorum Gönder